Die Zauberflöte, 2016

Czarodziejski flet

libretto: Emanuel Schikaneder
muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart

Fragmenty

dyrygent:

Svatoslav Moshegov

Opieka artystyczna:

prof. Ryszard Peryt

Asystent prof. Peryta:

Paweł Paszta

Przygotowanie muzyczne:

Marta Kluczyńska

Opieka artystyczna studentów UMFC:

Aleksandra Resztik

Przewidywany czas spektaklu:

ok. 60 min
fot. archiwum AT

Część 1. Zu Hilfe!

Reżyseria:

Agnieszka Baranowska

Kostiumy:

Justyna Gugała

Choreografia:

Natalia Sakowicz

Charakteryzacja:

Anna Jurkowska, Anna Nurzyńska, Oliwia Nowicka, Karolina Olczak, Małgorzata Skarbek

Obsada 19.04, godz. 15:00:

Tamino Wen Jun
I Dama Deng Yingzhua
II Dama Fu Jie
III Dama Li Danni
Królowa Nocy Natalia Sakowicz
ludzie ulicy Paweł Kucharczyk, Barbara Miernik, Małgorzata Romańska i Justyna Sławiec-Korzeń.

Obsada 20.04, godz.19:00:

Tamino Paweł Kucharczyk
I Dama Barbara Miernik
II Dama Małgorzata Romańska
III Dama Justyna Sławiec-Korzeń
Królowa Nocy Natalia Sakowicz
ludzie ulicy Wen Jun, Deng Yingzhua, Fu Jie i Li Danni

przy fortepianie:

Piotr Latoszyński

Część 2. O, zittre nicht, mein lieber Sohn.

Reżyseria:

Piotr Kurzawa

Kostiumy:

Aleksandra Harasimowicz

Charakteryzacja:

Anna Jurkowska, Anna Nurzyńska, Oliwia Nowicka, Karolina Olczak, Małgorzata Skarbek

Obsada 19.04, godz. 15:00:

Królowa Karolina Róża Kowalczyk
Tamino Arnold Kłymkiw
Papageno Marcel Legun
I Dama Paulina Tuzińska
II Dama Kamila Marynowicz
III Dama Justyna Ołów

Obsada 20.04, godz.19:00:

Królowa Karolina Róża Kowalczyk
Tamino Arnold Kłymkiw
Papageno Andrzej Lenart
I Dama Paulina Tuzińska
II Dama Kamila Marynowicz
III Dama Justyna Sławiec-Korzeń

przy fortepianie:

Julia Samojło

Część 3. Monostatos, Pamina i Papageno

Reżyseria i kostiumy:

Justyna Misiuk

Charakteryzacja:

Elżbieta Tolak, Aleksandra Buczek, Martyna Morka, Agnieszka Grzeszczak, Klaudia Zielińska

Obsada 19.04, godz. 15:00:

Monostatos Krzysztof Janiec
Pamina Anita Opłocka
Papageno Marcel Legun

Obsada 20.04, godz.19:00:

Monostatos Krzysztof Janiec
Pamina Katarzyna Kowalczyk
Papageno Marcel Legun

przy fortepianie:

Julia Samojło

Część 4. Pamina

Reżyseria:

Michał Zdunik

Scenografia i światło:

Dorka Budacz

Obsada 19.04, godz. 15:00:

Pamina Anna Parysz
I Geniusz Meitian Zhao
II Geniusz Anastazja Marusiak
III Geniusz Ewa Kijewska

Obsada 20.04, godz.19:00:

Pamina Anita Opłocka
I Geniusz Natalia Jarosiewicz
II Geniusz Anastazja Marusiak
III Geniusz Ewa Kijewska

przy fortepianie:

Emilio Bayon

Część 5. Papageno i Papagena

Reżyseria:

Michał Zdunik

Scenografia i światło:

Dorka Budacz

Obsada 19.04, godz. 15:00:

Papageno Marcel Legun
I Geniusz Barbara Miernik
II Geniusz Nikodem Legun
III Geniusz Mateusz Baryła
Papagena Paulina Tuzińska

Obsada 20.04, godz.19:00:

Papageno Marcel Legun
I Geniusz Natalia Jarosiewicz
II Geniusz Nikodem Legun
III Geniusz Mateusz Baryła
Papagena Barbara Jop

przy fortepianie:

Emilio Bayon